גירושין בישראל

תיק פלילי בגירושין - איך תנהגו במהלך תהליך גירושין אם לאחר מבני הזוג יש

תיק פלילי במשטרה הוא עניין רציני וצריך לדעת על אילו היבטים של החיים השגרתיים הוא יכול להשפיע. הוא עלול להתברר ככתם שנשאר לאורך כל החיים אם לא יודעים להתנהל איתו בחוכמה ולכן חשוב מאד להבין את ההשלכות ואת המשמעויות שלו, בעיקר בצמתי חשובים בחיים, כמו למשל כאשר מתגרשים מבן או בת זוג. יש תהליכי גירושים שלא מתנהלים בצורה טובה וחיובית וקיומו של תיק פלילי עלול להתברר כקלף מיקוח עבור הצד השני או ככזה שבעזרתו אפשר לנסות לסגור חשבונות אישיים. עורך דין פלילי מומלץ יידע לסייע במקרים שכאלה ולהנחות את שני הצדדים בנוגע לאפשרויות אשר עומדות בפניהם על מנת שעצם העובדה שיש תיק פלילי לא יפריע לתהליך ולא יהיה בשימוש לרעה.

 

איך נוהגים עם תיק פלילי בעת גירושים?

באופן כללי צריך לבחון לעומק האם קיומו של תיק פלילי ישפיע על תהליך הגירושים. בדרך כלל זוגות שמתגרשים צריכים לחלק ביניהם את הרכוש המשותף שצברו במהלך החיים המשותפים או להחליט על הסדרי ראייה שקשורים בילדים שלהם. עורך דין פלילי מומלץ שבקיא בתהליכים שבין בני זוג שמתגרשים יידע להנחות מה ההשפעות, אם בכלל, שתהיינה על קיומו של התיק הפלילי בקרב מי מבני הזוג. יש תיקים פליליים שנפתחו בגין ביצוע עבירה שכבר חלף הרבה זמן מאז שהתרחשה ואין שום קשר מהותי או יומיומי בין ההתנהגות של אותו אדם לבין קיומו של התיק הפלילי. לעומת זאת יש מצבים שבהם התיק הפלילי נפתח בגין עבירה חמורה ומשמעותית ועדיין נותן את אותותיו על חייו היומיומיים של אותו מי שעבר את העבירה. בית המשפט יכול שלא לקבל הסכם מזונות או רכוש של צד שיש לו תיק פלילי ולכן חשוב שאת התהליך ילווה גם עורך דין פלילי שיידע לתת את הידע שלו ואת מה שחשוב שהצדדים יידעו.

 

ההשפעה של התיק הפלילי על תהליך גירושים

על מנת לדעת אם התיק הפלילי ישפיע על תהליך הגירושים צריך להבין בגין איזו עבירה הוא נפתח, מתי זה קרה והאם היו לאותו אדם עוד היתקלויות עם רשויות החוק במדינה. מה שחשוב בעת תהליך הגירושים הוא הילדים של בני הזוג בדרך כלל ולכן יהיה חשוב לבחון לעומק תוך סיוע של אנשי מקצוע - האם התיק הפלילי או ההתנהגות שקשורה בו יכולה לסכן את הילדים באיזושהי דרך או האם ההתנהגות השגרתית והיומיומית של בן הזוג עם התיק הפלילי עלולה לגרום לבעיות בשגרת היומיום של הצד השני ושל הילדים. במקרה הצורך יגויסו לתוך התהליך אנשי מקצוע נוספים שיוכלו לחוות את דעתם המקצועית וכך אפשר יהיה למצוא את הדרך לסיים את מערכת היחסים הזוגית.