גירושין בישראל

גירושין במאה העשרים - כל מה שצריך להכיר

אחוזי הגירושין במדינת ישראל גבוהים מאוד כמו ביתר מדינות המערב. במדינת ישראל כמעט כל זוג שלישי מתגרש ובוחר ללכת בדרכים נפרדות. יכולות להיות לכך הרבה מאוד סיבות. לא משנה מה הסיבות שהובילו גם אתכם לבחור כך, מדובר בכל מקרה על מה שהוא תהליך לא פשוט. פירוק של בית, פירוק של משפחה, זה תמיד כואב, תמיד קשה, תמיד מעורר לא מעט אמוציות. אלא שגם לאורך תהליך של פרידה חשוב לעשות את הדברים באופן כזה שישמור על הכבוד של שני בני הזוג ועל הקשר, בייחוד עבור הילדים אבל לא רק.

פרידה, מכל סוג שהיא, גם כשהיא מתרחשת בטוב וגם כשהיא מתרחשת לאור אירועים לא פשוטים, היא אירוע קשה ומטלטל. חשוב מאוד לתת מקום לכל החלקים הללו בנפש, לכל הקולות הלא פשוטים שמלווים באופן טבעי כל זוג שמתגרש ולאפשר להם לבוא לידי ביטוי.

למה כל כך חשוב לדבר על הדברים

גירושין הם אירוע מורכב משני טעמים. בשלב הראשון אנחנו מדברים על פרידה, על ניתוק של קשר קרוב לכל דבר ועניין. הרי בסופו של יום הבחירה להתחתן היא תמיד מגיעה מאותו מקום. מהניסיון להיות בקשר קרוב עם מי שאהבתם בעבר. הרי בסופו של דבר בחרתם להתחתן מסיבה זו או אחרת והקשר הזה, האהבה אולי לא תמיד נראית אותו דבר, אבל הסיום של הפרק הזה בחיים הוא תמיד משהו שנכון לדבר עליו ולסגור אותו ולהשלים אותו בצורה הטובה ביותר. גירושין הם אירוע בו אנחנו למעשה נפרדים במובנים מסוימים ממי שהיינו בעבר, כך שבכל מקרה מדובר על מה שהוא אירוע שצריך לנהוג בו בזהירות ולנהל אותו נכון.

החלק השני של המשוואה הוא פירוק 'העסק'. כלומר, משפחה היא גם מבנה כלכלי בו יש שני אנשים שמכניסים כסף הביתה ויש מי שנהנים מהכסף הזה. אלו יכולים להיות בני הזוג ואלו יכולים להיות הילדים. הפירוק של המערכת הזו, בה שני בני הזוג נשענים זה על זה והיום יוצאים לדרך חדשה, הוא תהליך לא פשוט. הרבה פעמים אנחנו יכולים לראות ריבים וויכוחים לא קלים בין בני זוג שהרבה פעמים צריכים להתמודד לראשונה עם אתגרים שונים לבד. הרבה פעמים מתוך שיח ודיון עם גורם שלישי אפשר להגיע להכרה במציאות המורכבת ומכאן גם לבחירות נכונות יותר עבור בני הזוג, כאלו המכבדות את שני הצדדים.

גורם שלישי הוא תמיד אובייקטיבי ויכול לשקף לכם את המציאות כמו שהיא

גירושין הם לא מה שצד אחד אשם בו. מדובר על ריקוד שיש לרקוד אותו בשניים גם כאשר הרגשות הם לא מה שהיו בעבר. כאשר מערבים גורם שלישי, מוסמך, זה שמבין בתחום ויודע איך לעזור, הרבה יותר קל לפתור את כל אותם קונפליקטים לא פשוטים. הרבה פעמים מדובר על גורם מאזן שיכול לעזור לכם לעבור את התהליך הזה בצורה טובה יותר.

כאמור, בסופו של דבר מדובר על מי שאהבתם פעם. למה שלא תיפרדו יפה?

כמובן שגירושים הם המוצא הסופי, תמיד אפשר לתת סיכוי נוסף ולגשת לטיפול זוגי למניעת גירושים - https://kshareem.co.il/