גירושין בישראל

ביטוח בריאות לאחר גירושין - איך לטפל בביטוח הבריאות לאחר הגירושין?

תוכן [ הסתר ]

במידה ואת אישה נשואה ומובטלת יש לך פטור מתשלום ביטוח בריאות.

מה קורה כאשר מחליטה להתגרש, איך מסדרים את ביטוח הבריאות לאחר הגירושין?

הליך גירושין הוא הליך מורכב מאוד נפשית ופיזית, אך גם מורכב מבחינה משפטית ופרקטית. במסגרת ההליך מומלץ להיעזר בעורך דין לענייני משפחה .

נוסף על חלוקת הרכוש והנכסים הפיזיים בני הזוג נדרשים גם לפצל חשבונות והסדרים משותפים כגון הוראות קבע לתשלומים שגרתיים וביטוח בריאות.

מה בני הזוג עושים עם הביטוח הבריאות לאחר הגירושין?

בני הזוג נדרשים לחלק ולפצל ביניהם רכוש, נכסים ואף להחליט על אופי חלוקת המשמורת על הילדים. כחלק מהגירושין חייב לטפל גם בביטוחים, מתקשרים סוכן הביטוח שלך ומפרידים בין חשבונות של בני הזוג .

היכנסו לאתר חישבנו ותוכלו לחשב בעזרת מחשבון ביטוח בריאות תוזילו את ביטוחי הבריאות הפרטיים שלכם לאחר הגירושין .

 

כאשר בני הזוג משלמים ביטוח בריאות ביחד וכאשר מדובר בביטוח בריאות סטנדרטי קופת החולים חייבת לעדכן במערכות שלה את השינוי הזוגי שלכם . לאחר השינוי בקופות החולים חברת הביטוח צריכה לעדכן את אמצעי תשלום לביטוח ומצבו של המבוטח. במקרה של גירושין אנו ממליצים להתקשר לסוכן ביטוח ישירות ולבדוק כדרך אגב על הזולה של הביטוח ובדיקה של הביטוחים על ידי מחשבון ביטוח בריאות. לאחר שהתבקשתם לסוכן ביטוח ובדקתם במחשבון ביטוח שאין לכם כפל או שאתם יכולים להוזיל בפוליסה, עשו את השינוי הנדרש הוזילו את העלויות החודשיות. גירושין זה זמן מעולה לסדר וארגון .

האם אתם באמת יודעים מה אתם מקבלים בביטוח בריאות שלכם?

ביטוח בריאות הפרטי שלכם הוא המנוע הכלכלי של חברות הביטוח. לפני שאתם ניגשים לעשות ביטוח בדקו איזה מן הפוליסות המכסות את הביטוח שלכם מתאימה לכם : ביטוח תאונות קשות במידה ואתם עובדים עם הידיים. ביטוח מחלות קשות במידה ויש לכם במשפחה איזושהי מחלה שעוברת בתורשה או אובחנתם בעלי סיכון גבוה לחלות במחלות. הביטוח מתאים לכל אחד למקרה שלו המצב הבריאותי שלו : הגיל שלו, העבודה שלו, והמצב הכלכלי של אותו מבוטח

ביטוח בריאות - מה עושים במידה והאישה לא עובדת?

בין יתר התשלומים וההסדרים המשפחתיים והזוגיים יש לסדר את ביטוח הבריאות בהתאם להסדר ולסוג הביטוח שבני הזוג רכשו.

עקרת בית נשואה, בעצם אישה נשואה מובטלת, מקבלת פטור מתשלום ביטוח בריאות כל עוד בעלה אכן משלם ביטוח בריאות.

לאחר גירושין האישה מאבדת את הזכאות לפטור מתשלום ביטוח בריאות ועליה להתחיל לשלם באופן עצמאי או במידה ותחזור לעבודה כבר הדרך היעילה לבצע את התשלום לביטוח לאומי (כולל ביטוח בריאות) הוא על ידי הוראת קבע חודשית לביטוח לאומי וכמובן לזכור לבטל את ההוראה במידה והאישה חוזרת לעבוד.