גירושין בישראל

רגע לפני גירושין - אימון להצלת הזוגיות

זוגות שעומדים לפני גירושין, לא מצליחים בדרך כלל לראות מעבר לקושי ולכאב ולקוות לאפשרות טובה יותר מפרידה, פירוק מוחלט של המשפחה וגירושין. הם מתמודדים עם לחצים אדירים, כאב רב, קשיים רגשיים ואתגרים יום?יומיים. המצב הרגשי הקשה ששני בני הזוג נמצאים בו הוא מעין כדור שלג המתגלגל במורד מדרון תלול וגדל ככל שהוא צובר תאוצה ומידרדר. עם זאת, אם הם רק ירצו בכך ויאמינו שתיתכן דרך אחרת, האפשרות לשינוי המצב ולהצלת הזוגיות תגדל ואולי תפתח בפניהם דלת לדרך משותפת חדשה. איך עושים זאת? עם סבלנות, רצון, נחישות והתמדה ובעזרת תהליך אימון ממוקד להצלת הזוגיות. אפשר להציל את הנישואין ולמנוע גירושין מכאיבים. בואו נבדוק איך עושים את זה נכון.

תהליך אימון זוגי ממוקד להתמודדות עם המשבר

אימון, בשונה מטיפול זוגי, בוחן את ההווה כדי לכוון לעתיד מוצלח יותר. טיפול זוגי לעומת זאת בוחן את העבר כדי להבין את ההווה. כיוון שעשייה היא מילת המפתח, בתהליך אימון לזוגיות לא מבזבזים זמן. גם אם המצב קשה מאוד, וגם אם בני הזוג מרגישים שהם נכנסו לדרך ללא מוצא, אפשר להשתמש במצב הזוגי הקיים כדי לברוא עתיד משותף טוב יותר. אז איך אפשר לדעת אם יכול להיות עתיד משותף לבני זוג במשבר? התשובה מושתתת על מהות התהליך האימוני והיא – עשייה. אם בני הזוג מוכנים לעשייה המשותפת הנדרשת מהם בתהליך האימון, עדיין יש תקווה.

להצית מחדש את הניצוץ

כדי להצית מחדש את ניצוץ התשוקה והאהבה, כדאי שבני הזוג ייזכרו בדבר שחיבר ביניהם מלכתחילה. המרחב הבטוח והמוגן שהמאמן יוצר למענם בתהליך האימון הזוגי, מאפשר לבני הזוג להיזכר ביסודות של הקשר הזוגי ביניהם. אם נמשיל את יסודות הזוגיות ליסודות של בניין, נזכור שהיסודות הם הדבר האחרון שמתפרק. גם אם הבניין כבר רעוע או הרוס לגמרי, היסודות יהיו הדבר האחרון שייהרס. ולכן, בתהליך שיטתי ובעשייה יום?יומית המאמן יכוון את בני הזוג ליסודות של הזוגיות שלהם. ומהם היסודות? הסיבות שהובילו לחיבור הזוגי – ההתאהבות, ההתרגשות, ההערכה והכבוד ההדדיים, הרצון להיות יחד ולבנות חיים משותפים, הילדים והמשפחה המתרחבת. כל אלה אינם מובנים מאליהם, הם נמצאים שם תמיד גם בזמנים טובים וגם בעיתות משבר. תהליך אימון זוגי מעשי וממוקד יאיר זרקור על היסודות של הזוגיות, יחזק אותם אט אט ויאחה את הסדקים שנוצרו בהם.

להכיר זה את זו מחדש

גם אם היסודות של האהבה קיימים, יש לשקם את כל מה שנבנה עליהם. אפשר ללמוד איך לעשות זאת אך דרושים לכך נחישות והרבה רצון וכוח. בני זוג שמוכנים להשקיע בתהליך האימוני ולהתמסר לו לחלוטין כדי להציל את הקשר הזוגי, יתוודעו שוב אחד אל השני, יכירו מחדש זה את זו, ילמדו יחד איך לתקשר אחד עם השני ואיך לחזק את הזוגיות שלהם בעשייה יום?יומית. 

להבין מה השתבש בדרך ולתקן

כל קשר זוגי יודע עליות ומורדות. זה טבעי ואין מה להתבייש בכך. כולנו בני אדם והשינוי התמידי הוא המהות האנושית שלנו. כל אחד מאיתנו נמצא תמיד בתהליכי שינוי, צמיחה וגדילה, וזה בסדר, זה טבעי לחלוטין. הסוד הוא לאפשר לעצמנו ולבן הזוג להשתנות, לצמוח ולגדול בתוך הזוגיות ולאפשר גם לזוגיות להשתנות בהתאם. אם נבין שאנחנו תמיד נמצאים בתהליכי שינוי, נבין מה השתבש בזוגיות שלנו ונדע איך לתקן את המצב. אימון זוגי בהכוונת המאמן ובהנחייתו ילמד אותנו לעצב את הזוגיות שלנו מדי יום ולתת לזוגיות את המרחב הנחוץ לה כדי להתעצב, להשתנות ולהתחדש בכל יום מחדש.

אפשר להציל את הזוגיות

אם אתם חושבים על פרידה או גירושין, חכו עוד רגע. תנו לעצמכם עוד הזדמנות להציל את הזוגיות. חפשו מאמן זוגי ותנו לעצמכם הזדמנות לצאת יחד לדרך חדשה.