גירושין בישראל

עורך דין לענייני גירושים או עורך דין פלילי? כך תדעו

גירושין הם תהליך מסובך, ואנשים שעוברים הליכים כאלה עשויים לחוות רגשות עזים לאורך כל הדרך. מעורבותם של עורכי דין הופכת להכרח בתרחישים כאלה, שכן הם יכולים לסייע בגישור בהיבטים המשפטיים של גירושין. למרות ששיטות דיני גירושין והגנה פלילית דומות זו לזו במובנים מסוימים, הן שונות באופן משמעותי בסוג הסיוע שהם יכולים להציע. בבלוג זה נשווה בין תפקידיהם של עורכי דין פליליים ועורכי דין גירושין בהליכי גירושין.

כיצד עורך דין גירושין יכול לסייע לכם בהליך הגירושין?

עורכי דין לגירושין מתמחים בסוגיות משפטיות הנוגעות לגירושין ופירוד. הם עוזרים ללקוחות לנווט בתהליך הגירושין ומספקים ייעוץ משפטי רב ערך. עורכי דין לגירושין יכולים להציע מגוון רחב של שירותים, לרבות ניסוח והגשת ניירת משפטית, הסדרי משמורת ילדים, חלוקת רכוש וחובות, הסכמי ממון וממון, ומזונות בני זוג. עורך דין גירושין יסייע להבטיח שהסדר הגירושין הסופי הוא לטובתך ומייצג את זכויותיך החוקיות.

מה ההבדלים בין עורך דין פלילי לעורך דין גירושין?

עורך דין פלילי הינו מומחה בטיפול בתיקי הגנה פלילית. בדרך כלל, אנשי מקצוע משפטיים אלה מייצגים אנשים שהואשמו בפשע, הואשמו בעבירות פליליות או נעצרו על ידי רשויות החוק. בעוד עורכי דין גירושין עוסקים בעניינים אזרחיים, עורכי דין פליליים מכסים תיקים פליליים הכרוכים בקנסות כבדים או מאסר עבור אנשים שנמצאו אשמים. מעורבותו של עורך דין פלילי בהליך הגירושין היא נדירה, שכן התמקדותם היא בעיקר בהגנה על תיקים פליליים מול לקוחותיהם.

מתי כדאי לשכור עורך דין גירושין?

אנשים העוברים הליכי גירושין צריכים לשכור עורך דין גירושין כאשר הם עומדים בפני סיבוכים משפטיים הקשורים לגירושין. לדוגמה, אם לזוג יש נכסים משמעותיים שיש לחלק או כאשר מתעוררות חילוקי דעות בנוגע למשמורת ילדים או זכויות ראייה, עורך דין גירושין יכול לעזור להגיע לתוצאה נעימה בבית המשפט. כאשר רמת הסכסוך מסלימה והתקשורת מתקלקלת בין שני הצדדים, עורך דין גירושין יכול לסייע בפתרון בעיות ביעילות. במידה ואחד מבני הזוג סובל מעבירות אלימות בבית יוכל להיעזר בעורך דין גירושין.

מתי כדאי להזמין עורך דין פלילי?

אנשים אשר עומדים בפני אישומים פליליים הקשורים לבן זוגם במהלך הליכי גירושין צריכים לשקול להתקשר עם עורך דין פלילי. עורכי דין פליליים יכולים לעזור לך להדריך אותך בהליכים המשפטיים ולהגן על זכויותיך בהאשמות פליליות שאתה עלול להיתקל בהן במהלך הליך הגירושין או לאחריו. עורך דין פלילי יכול לעזור להגן עליך מפני האשמת שווא בפשע או מלחץ לקבל הסדר גירושין שלילי. הם יכולים לייצג אותך בבית המשפט ולעזור לך להימנע מקנסות כבדים ומעונשי מאסר.

 

לסיכום, עורכי דין גירושין ופליליים ממלאים תפקידים משמעותיים בהליכי גירושין, למרות שהם שונים באופן משמעותי בסוג השירותים שהם יכולים להציע. עורך דין גירושין יכול להעניק סיוע משפטי, ייעוץ, ולייצג אותך בבית המשפט בנושאים משפטיים ספציפיים לגירושין. מצד שני, עורכי דין פליליים יכולים לסייע בהגנה על זכויותיכם באישומים פליליים שאתם עשויים לעמוד בפניכם במהלך או לאחר תהליך הגירושין. בסופו של דבר, עורך הדין המתאים עבורכם יהיה תלוי בסוגיות העומדות בפניכם ובמומחיות המשפטית הנדרשת כדי לפתור אותן ביעילות.