גירושין בישראל

איך להודיע לבן הזוג שאת רוצה להתגרש?

זהו! את לא יכולה לסבול את זה יותר. סיימת! ניסית ככול יכולתך אבל הנישואים האלה לא מובילים לשום מקום. את רוצה להתגרש!

אבל איך מתחילים שיחת גירושים עם בן הזוג מבלי להרוס אותם או לעורר מלחמה כוללת, במיוחד אם לבן הזוג שלך יש רישיון נשק והוא די חמום מוח?

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו, אבל הנה כמה טיפים שיעזרו לך לבקש גט בצורה יפה ולגרום גם לשיחה הלא נוחה הזאת, לעבור בצורה חלקה ככול האפשר.

  1. היי כנה עם עצמך כדי שתהיי בטוחה לחלוטין שאת רוצה להתגרש
  • האם את מתכננת להגיד לו שאת רוצה להתגרש כי שום דבר אחר שאמרת או עשית במשך השנים, לא משך את תשומת לבו לגבי מערכת היחסים שלכם?
  • האם את מאיימת בגירושים רק בגלל שאת כועסת או מתוסכלת?
  • האם את רק מנסה למשוך את תשומת לבו?
  • האת אם מרגישה שזו הדרך היחידה להשיג כוח או שליטה עליו?
  • האם חשבת על ההחלטה הזו היטב ואת יודעת בוודאות שאת באמת רוצה לסיים את הנישואין שלכם?

אם את עדיין מאוהבת ולא בטוחה שאת באמת רוצה להתגרש ממנו, אל תגידו לו שאת רוצה להתגרש. במקום זאת, חשבי על פרידה לניסיון וקבלת ייעוץ שיעזור לך לחקור את הרגשות שלך לגבי הנישואים, ואם עדיין אפשר לעשות משהו כדי לשפר את היחסים.

ברגע שהמילים נאמרות, קשה לסגת לאחור. תביני שאת לא רק תפגעי ותכעיסי אותו, אלא גם תאבדי אמינות אם לא תעשי דבר בסופו של דבר. בעתיד, כשבאמת תהיי מוכנים להגיש בקשה לגירושין, הוא כבר לא יתייחס ברצינות לשיחה הקשה הזו. מצד שני, אם את יכולה לומר לעצמך בכנות שעשית כל מאמץ כדי להציל את הנישואין שלך, אבל לדעתך אין להם תקווה, הגיוני שתספרי על כך לבן הזוג.

2. מה לעשות כשרוצים להתגרש? להיות מוכנים!

חשוב שיהיה לך מושג כלשהו על הרגשות של בן הזוג שלך. האם הוא מבסוט מהחיים ואין לו מושג שאת מתכננת גירושין? או שגם הוא כבר מוכן בליבו לפרידה?

חשוב שתדעי עד כמה בן הזוג מודע למצב הזוגיות שלכם, כדי שהוא יהיה מוכן לדיבור על גירושין וכדי שלך יהיה מושג כיצד הוא יגיב להודעה שלך.

אולי תרצי לקבל ייעוץ כדי להבין את הרגשות שלך ולהתכונן לשיחה עם בן הזוג. ייעוץ יכול להציע לך דרך טובה לבקש גט, ולעזור לך קצת במשחקי תפקידים שבהם תתרגלי מה לומר.

3. לבחור בזמן ובמקום המתאימים שבהם תספרי לבן הזוג שאת רוצה להתגרש

בחירת המקום והרגע המתאים היא חשובה ביותר. כמובן שאין סיטואציה מעולה להעלאת נושא הגירושין, אבל יש תרחישים מסוימים שהם טובים יותר מאחרים. הקביעה מתי לבקש גט חשובה לא פחות מהדרך בה תדונו בגירושין ומה בעצם תגידי לו.

מאמר זה נכתב בשיתוף >> https://www.meytalsudri.co.il/