גירושין בישראל

גירושין מאוחרים - למה יותר אנשים בגיל השלישי מחליטים להתגרש?

אחד הזוגות המפורסמים בעולם, מלינדה וביל גייטס, הודיעו שהם מתגרשים לאחר 27 שנות נישואים. סוג זה של גירושין לאחר עשרות שנות נישואים, מכונה היום ?גירושין אפורים?. כן, בגלל שיער השיבה.

אומרים שרוב הגירושים מתרחשים לאחר 7 השנים הראשונות, אבל עורכי דין ויועצי זוגיות רואים יותר ויותר זוגות ותיקים שמבקשים להתגרש. אגב, חלקם אפילו מינו בעבר את בן זוגם כאדם שיחליט על גורלם במקרה שיפסיקו לתפקד, ואף נפגשו לשם כך עם עורך דין לעריכת ייפוי כוח מתמשך.

בני דור הבייבי-בום נהנים היום מתוחלת חיים ארוכה יותר מזו של הדורות שלפניהם, והם חווים את הגישה העכשווית חסרת הסטיגמות לגירושין. הבומרים גם לא מוטרדים מבעיות כספיות, כמו אותן נשים בעבר שלא היו בעלות כסף משלהן כך שגירושין לא באו בחשבון עבורן.

סיבות בגינן זוגות ותיקים נפרדים

יש כמה סיבות בגינן זוג מבוגרים עשויים לשקול גירושין:

  • שינוי סדרי העדיפויות

כל דור מתמודד בשלב מאוחר יותר בחייו עם בחירות שעשה בצעירותו ולא מתאימות לנישואים ממושכים וארוכי טווח. למשל, אדם שרוצה לפרוש מוקדם וסוף סוף להגשים חלום לטייל בעולם כדי לסייע במשימות הומניטריות, בעוד שאשתו תכננה לבלות את שנות הזהב שלה כשהיא עוזרת לגדל את נכדיה. ניגוד כזה של אינטרסים עלול להסתיים במשבר.

  • תסמונת הקן שהתרוקן

יש זוגות שהעבירו את כל השנים המשותפות בטיפול בילדיהם, מבלי להבין עד כמה הם התרחקו זה מזה. ברגע שהילדים גדלו ועזבו את הבית, הם מתקשים להסתגל לחיים משותפים בלי הילדים. מצב זה עלול להוביל לתסכולים ולהבדלים בלתי ניתנים לגישור שיכולים להוביל לגירושין בגיל מבוגר.

  • מחלוקות כספיות

חילוקי דעות הקשורים לכספים הם אחת הסיבות העיקריות לגירושין בגיל מבוגר. מחלוקות פיננסיות יכולות לגרום לוויכוחים על השקעות ותקצוב או על דרכי השימוש בכספי הפרישה. לא משנה באיזה נימוק משתמשים, ויכוחים על כסף עלולים לפגוע במערכת היחסים ולעתים להוביל לגירושין.

  • שאיפה לחיים מאושרים יותר

בעבר, זוגות נשואים הרגישו מחויבות רבה יותר להישאר בקשר הזוגי, גם אם לא היו מאושרים. היום, אנשים מוצאים לעצמם סיפוק באמצעות תחביבים, בילויים ועבודה, מה שמקל עליהם להתגרש ולהמשיך לנהל אורח חיים עצמאי מספק ומשמעותי.

טיפ, רגע לפני הצעד הסופי: להיטען מחדש ולצמוח יחד במקום לחוד

האם זוג נשוי ובמיוחד זוג ותיק יכול להשתנות? חברות עסקיות עושות זאת כל הזמן. הן עושות חשבון נפש באשר לנקודה אליה הגיעו, הן מעריכות מחדש את המטרות שלהן ומשנות כיוון. גם זוגות שנקלעים למשבר יכולים להעריך מחדש את מצבם, לתאם מחדש את המטרות, ובדרך זו לגדול ביחד במקום להיפרד.

ומניסיונם של עורכי הדין ויועצי הזוגיות, לא מעט זוגות שהתגרשו מתחרטים אחר כך. אז אולי עדיף להפוך כל אבן כדי לוודא: ?האם פרידה היא באמת הדבר הנכון עבורנו??

 

בשיתוף אתר >> https://weller-law-office.com/