גירושין בישראל

מה לעשות כשמפחדים להתגרש?

אם אתם נמצאים במצב בו אתם חוששים להתגרש או חוששים להיעזר בעורך דין גירושין, אל תרגישו שאתם חלילה מאכזבים את עצמכם. זה בסדר להרגיש ככה, וזה בסדר לדבר על זה עם החברים והמשפחה שלכם. כמו כן, במקרים מסויימים יהיה אפילו חשוב לקבל סיוע מעו"ד פלילי.

אמנם, לעיתים ניתן לנסות למצוא דרכים אחרות בהן תוכלו לפתור את הבעיה מבלי להתגרש או לשכור עורך דין גירושין, אבל במקרים אחרים זוהי לא התמונה. לפעמים אנשים פשוט מפחדים לנקוט בצעד של פנייה לעורך דין, במיוחד במקרים בהם קיימת אלימות בתוך המשפחה. עורך דין פלילי מומלץ מאוד במקרים אלו, כאשר ההמלצה תהיה פנייה לעורך הדין בדיסקרטיות.

מה לעשות אם מפחדים להתגרש?

אם אתם מפחדים להתחיל בתהליך של גירושין, שגם ככה עשוי להיות מורכב מאוד ורגשי, יכול להיות קשה לדעת מה לעשות בראש ובראשונה. אולי אתם מפחדים שהאדם ישתמש בכוחו וייקח את הדברים שלכם, ינצל לרעה את זכויותיכם ועוד.

בין אם זו הסיבה הנ"ל או סיבות אחרות, קחו בחשבון כי עורך דין פלילי מומלץ לא רק במקרים של אלימות. אם הזכויות שלכם נוצלו על ידי בני הזוג שלכם, או שמא אתם מפחדים שבני הזוג ינשלו אתכם מהנכס שלכם, ייתכן שתצטרכו עו"ד פלילי המתמחה בדינים אלו.

באילו מקרי גירושין צריך עורך דין פלילי?

גירושין הם נושא מורכב ורגיש מאוד, בלשון המעטה. על מנת לוודא שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר האפשרית, עליכם לשכור עורך דין פלילי אם תיק הגירושין שלכם כרוך באחד מהדברים הבאים: 1) התעללות פיזית מכל סוג, לא משנה מה הנסיבות. 2) התעללות רגשית שנמתחת ונמשכת על פני תקופה קצרה או ארוכה יותר, שעשויה לגבול באיומים. 3) סכסוכי משמורת ילדים כתוצאה מפעילות לא חוקית.

4) סכסוכי רכוש אשר כוללים היבט פלילי כלשהוא, כמו למשל ניסיון לנשל בצורה לא חוקית את אתכם ואת הזכויות שלכם בנכס. 5) כל אישומים פליליים על גווניהם, שעשויים להוביל לסכסוכים משפחתיים. כמו כן, קחו בחשבון כי עורך דין פלילי מומלץ גם במקרים של התעמרות בבני זוג.

טיפים למציאת עורך דין גירושין עם היבט פלילי

מציאת עורך דין גירושין בעל רקע פלילי אינה משימה קלה. צריך להיזהר בבחירת עורך הדין הנכון שעליו אתם יכולים לסמוך, מכיוון שכל חוסר מקצועיות עשוי לגרור השלכות משפטיות, אישיות ומשפחתיות בלתי רצויות.

יש הרבה שאלות שצריך לשאול כאשר מחפשים עורך דין גירושין עם רקע פלילי. עליכם לשאול על ניסיון עורך הדין בתחום שלכם, הידע שלו בדיני משפחה ובדינים פליליים, סוג התיקים שבהם טיפל עורך הדין בעבר ומבנה שכר הטרחה שלו או שלה. בסופו של דבר, בחברה של היום זה כבר לא טאבו להעסיק עורך דין עם רקע פלילי. בתוך כך, חשוב לזכור כי עורך הדין שאתם שוכרים אמור להיות מסוגל להעניק סיוע משפטי ללא כל משוא פנים או דעה קדומה.