גירושין בישראל

עבירות אלימות במשפחה

עבירות של אלימות במשפחה הן לא מסוג העברות שלאורך כל ההיסטוריה נחשבו כאלו. עד אמצע המאה העשרים עוד היה לגיטימי לתת מכות לילדים ולפגוע באישה בהתאם להחלטותיו של הגבר. לשמחתנו, אנחנו חיים בעולם חדש, נאור ומתקדם, בו ברור שלכל אדם, ילד ואישה יש את הזכות לחיות חיים בביטחון ובכבוד.

כל אלימות מכל סוג שהיא, היא כמובן אסורה בתכלית האיסור בפן המוסרי. הן כאשר הדברים נוגעים לאלימות מילולית והן כאשר אנחנו מדברים על אלימות פיזית. אלא שכאשר אנחנו מדברים על התחום המשפטי, אנחנו צריכים להבדיל בין סוגים שונים של אלימות. אנחנו צריכים להפריד בין מה שהוא פשוט דיבור לא נעים ובין מה שמוגדר כאלימות פיזית, כלכלית, רוחנית או נפשית שניתן להציג אותם בתור תופעה בבית המשפט.

העבודה היא עבודה שדורשת רגישות ועדינות

הרבה פעמים העבודה של עורכי דין היא לאפשר ללקוח למצות את זכויותיו. באופן כזה אנחנו ממש רואים כיצד עורך הדין 'הולך עד הסוף'. אלא שכאשר אנחנו מדברים על אלימות במשפחה הרבה פעמים, מעבר לניסיון לאפשר ללקוח לקבל את כל מה שמגיע לו על פי חוק, יש כמה כללים חשובים יותר. הרי כאשר מדובר על אלימות במשפחה אנחנו מדברים על התערבות במקום שאמור להיות הקן המוגן, המקום בו כל אחד יכול להיות מי שהוא, יכול להיות שמור ואהוב.

גם במשפחות בהן יש אלימות אין זה אומר שאין אהבה ושאין יחסים מורכבים. ההבנה הזו, ההכרה בצרכים הריגשיים של הלקוחות שלנו, גם היא מכתיבה את אופן העבודה שלנו בייחוד כאשר אנחנו מדברים על עבירות של אלימות במשפחה. לא רק זה אלא שהרבה פעמים משפטים הנוגעים לתחום של אלימות במשפחה אלו משפטים שמנהלים אותם לאורך הרבה מאוד זמן, לעיתים שנים רבות. בדיוק בגלל זה חשוב כל כך לעבוד עם מי שאתם יכולים להרגיש איתו בנוח. שכן באופן הזה אתם יכולים להיות בטוחים כי יש מי שדואג לכם ומי ששומר על כך שתהיו בטוחים לאורך כל התהליך שיכול להיות מאוד מורכב ולעורר לא מעט אירועים לא קלים.

המטרה הייתה ועודנה, לאפשר ללקוח לקבל את כל המגיע לו על פי חוק

כאמור, המטרה היא לא לפעול בחוסר רגישות מוחלט. אבל כן, באותה הנשימה, לאפשר ללקוח למצות את הזכויות שלו על פי חוק. מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית בה חלים חוקים שתפקידם להגן על כל אדם. מכאן שהעבודה שלנו בתור עורכי דין היא לספר את הסיפור שלכם בפני המערכת, מערכת המשפט, כדי שניתן יהיה לדון במקרה שלכם בשדה המשפטי ולאפשר לכם לקבל את כל מה שהמדינה בחרה לתת למי שנפגעו כתוצאה מאלימות במשפחה.

אנחנו רוצים לאפשר לכם להשמיע את הסיפור שלכם, להגן על הזכויות שלכם ולתבוע, ממי שפגע בכם, את הכפרה שאתם ראויים לה בדמות עונש על פי חוק.

העבודה נעשית באופן מקצועי ואיכותי

אני, בועז ראובן, עורך דין במקצועי ומי שמכיר את עולם המשפט לעומק. המטרה היא לתת לכם שירות רגיש, ענייני ומקצועי וללוות אתכם במה שהוא תמיד תהליך לא פשוט.