גירושין בישראל

עבירות פליליות במהלך גירושין - מתי זה קורה וממה חשוב להימנע?

גבר עומד להתגרש והוא מלא במחשבות שליליות כלפי בת זוגו. בא לו להזיק לה, להוציא אותה ׳רעה׳ ואפילו עבריינית. עד כדי כך סבך הרגשות השליליים לופת אותו, שהוא מחליט להעליל עליה עלילות שווא ומגיש נגדה תלונות סרק על כל מיני עבירות שהמשטרה תתקשה להוכיח שלא היו ולא נבראו, כמו גניבה או אלימות.

אם אתה מזדהה עם הדברים האלה, היזהר! עדיף להתגרש בלי שאף אחד מכם יסובך בתיק פלילי.

מאילו מוקשים כדאי לכם להימנע?

  • אל תפעלו בניגוד לחוק. ואם אולי כבר עשיתם משהו מנוגד לחוק, התייעצו עם עורך דין ואל תספרו על כך לאף אחד, לא לחברים ולא לבני המשפחה.

  • אם אתם חוששים שבן זוגכם מתכנן להאשים אתכם באלימות או בפעולה לא חוקית כלשהי, נסו להקליט את השיחות שלכם. במקרה שבן זוגכם מאיים להאשים אתכם בכול מיני האשמות שווא, כאשר איומים אלה יתממשו, תמיד תוכלו לשלוף את ההקלטה המעידה על האמת.

  • גם אם אתם זועמים ויוצאים מהכלים; גם אם אתם כבר לא מסוגלים להתאפק - השתמשו ב׳דיבור הפנימי׳ שלכם כדי להרגיע את עצמכם. הימנעו מכניסה לפרץ בלתי נשלט של אלימות מילולית או חלילה פיזית. כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי שיציע לכם טיפים יעילים להתנהלות ראויה, במקרה של מריבות, ואולי אף יזומות, שאמורות לגרור אתכם לפעולה אלימה. אחרי הכול אתם רוצים להתגרש בשלום ולא להסתבך בפלילים.
  • יש בני זוג שנמצאים בהליכי גירושים קשים עד כדי כך שאחד מהם מחליט להשתמש בשירותיו של חוקר פרטי כדי להפליל את בן הזוג. גם אתם חשבתם על זה? אז רגע לפני שאתם עושים זאת, קחו בחשבון שחוקר פרטי עלול להשתמש בפעולות שונות שהן מנוגדות לחוקי ההגנה על הפרטיות. כמו למשל התקנת האזנה לטלפונים בבית או הצבת מצלמות נסתרות ברחבי הבית. אם כבר עשיתם זאת, ובידיכם תיעוד שהשגתם בדרכים לא חוקיות, אל תחשפו אותו לעיני בן זוגכם, לא כדי לקנטר ובמיוחד כדי לא לתת לצד השני כלי שיופעל נגדכם ויפגע בכם.

באופן כללי, לפני שאתם בוחרים להיעזר בחוקר פרטי, התייעצו עם עורך הדין שיעזור לכם לבנות תכנית חקירה כוללת שתנקוט בדרכים חוקיות בלבד.

  • גם אם אתם המשתכרים העיקריים במשפחה, אל תנסו להעלים כספים משותפים לשניכם, ואל תצרו חובות פיקטיביים שלא קיימים. במקרה הצורך, עורך הדין יוכל לעזור לכם להגן על הרכוש והנכסים שלכם. אם אתם חוששים שהצד השני יעלים רכוש משותף לשניכם, זכותכם לנקוט בכול הדרכים החוקיות כדי לעצור זאת.

  • לשקר אין רגליים, אמרו חז״ל, וכך גם לפשעים שאתם בטוחים שתוכלו לבצע ואף אחד לא ידע. בסופו של דבר אתם רוצים להתגרש ולא להיעצר או להגיע לכלא. לכן, הימנעו מכול מעשה פלילי. גם כאשר אתם צודקים, אם תנהגו במרמה ובאלימות בסופו של דבר רק תפסידו.