גירושין בישראל

טיפים לשימור הזוגיות

תוכן [ הסתר ]

זוגיות היא פרויקט ולמי שזה לא ברור מוזמן לגשת חזרה אל תחילת המשפט, לקרוא ולהפנים. לעצלנים שביניכם נחזור ונאמר ונדגיש שוב: זוגיות היא קודם כל ובראש ובראשונה פרויקט כפי שאנחנו מתייחסים לכל פרויקט וכפי שאנו מייחסים חשיבות לפרויקט חשוב בעבודה אין שום סיבה שגם הזוגיות וגם ההורות המשותפת שלנו תילקח לפחות באותה רמה או אם תרצו דרגה של חשיבות.

או קיי, אז הבנו והחלטנו להציב את הזוגיות באחד המקומות הראשונים, אבל מה באמת אנחנו אמורים לעשות עכשיו?

הזמינו אחד את השני לבליינדייט / דייט

רעננו את הקשר והזמינו אחד את השני לדייט אמיתי. אחרי שנים מספר, במיוחד לאחר מספר שנים של נישואין, אנחנו נוהגים "להיבלע" בתוך מערכת הנישואין וטרדות ניהול משק הבית. התקשרו אחד לשני באמצע היום או שלחו הודעת סמס (SMS) הנושא משפט קצרצר פשוט אך נעים במיוחד : "אפשר להזמין אותך לדייט". גם אם הדייט יידחה, מדובר במחווה שאומרת : "אני חושבת עליך" ותיצור אווירה שונה ונעימה הרבה יותר בעת המפגש המחודש בבית.

חגגו את יום הנישואין או יום ההולדת בתאריך שונה

הפתיעו את עצמכם או את בן/בת הזוג והחליטו שהיום זה יום הנישואין או יום ההולדת שלו/ה, הקדימו את יום הנישואין או יום ההולדת ואל תאפשר לצד השני להתחמק. ולא... זה לא אומר שהתאריך המקורי מתבטל, עשו חגיגה מקדימה מעניינת והסבירו אותה כ"הקדמה לבאות".

הפתיעו את אחד את השני סתם ביום שלא קורה בו כלום

בחרו סתם יום שלא קורה בו שום דבר מיוחד, במיוחד ביום בו שמתם לב שבן/ת זוגכם עצבני ועשו לו מחווה קטנה ונעימה כמו: משלוח פרחים, ממתקים או בובת פרווה מתוקה למשרד עם שליח – זה יעלה חיוך בלתי נמנע גם ביום שכלום לא הולך וכולם מעצבנים.

צאו לחופשה בנפרד

על אף כל הנאמר לעיל, לפעמים הצתה מחודשת של שלהבת הזוגיות דורשת מעט זמן ביחידות, צאו לסוף שבוע בגפכם, ללא ילדים, ללא בני זוג וללא חברים, הקדישו אותו למילוי מצברים והכי חשוב, היו אלה אתם אשר תציעו לבן הזוג לקחת את זמן ה"התמלאות" הזה, כך שבבוא העת הפרגון מהצד השני לא יאחר להגיע – כך תזכרו למה אתם מתגעגעים ולמה התאהבתם וגם תראו כמה בני הזוג שלכם מפרגנים וסומכים עליכם , דבר אינו מובן מאיליו בהחלט.

אל תקחו הכל כמובן מאיליו – הודו אחד לשני גם על הדברים הקטנים ביותר

הבעל ניקה את הבית, הכלים או אפילו רוקן את הפח, אמרו לו תודה, שבחו אותו. אשתך חזרה הביתה מוקדם / הילדים הושכבו לישון מוקדם מהצפוי והבית כולו מצפה לכם שקט ונינוח, הראו לבת הזוג שלכם כמה אתם מוקירים אותה על כך שאפשרה לכם שקט ורגיעה בסוף היום. זה אולי נראה מצחיק מהצד שלכם, וקצת מלאכותי אבל אתם תיווכחו לדעת כמה הצד השני יופתע וכמה בקלות וטבעיות אתם עושים זאת בפעם הבאה – משתלם ונושא תוצאות באחריות.

שתפו אחד את השני במה שמציק – לפעמים רק נדמה שהצד השני יודע

אל תסמכו על כך ש"היא תדע מה מציק לכם", שתפו את בן הזוג באופן גלוי אך עדין, כזה אשר אינו טופל אשמה , אלא מבקש לפתור אי הבנות. אתם תופתעו לגלות ברוב המקרים, כמה בן הזוג לא חשב על מעשיו ולא הבין שהם מפריעים לכם.

לכו ליועצת זוגית לבד – לפעמים תוכלו לקבל טיפים ועצות גם אם בן הזוג מתנגד לטיפול כזה

במקרים רבים, אחד מבני הזוג יהיה נגד הטיפול הזוגי. קחו את עצמכם לטיפול לבד וקבלו כלים מאיש/ת מקצוע. זה יתרום לכם הרבה יותר מאשר הימנעות מהליכה כלל.

איך מתמודדים עם האמירה: "לי אין בעיה – הבעיה היא אצלך"

אין שום בעיה, קבלו את האמירה זאת " והורידו מעט מכבודכם", צאו באמירה נטולת אגו משלכם שתכניס את בן הזוג הסרבן למלכוד: אני מבין/ה את מה שאת/ה אומר ואולי אתה אפילו צודק, אני אשמח אם תבוא יחד איתי ותתמוך בי כדי לטפל בבעיה שלי , כזוג – להצעה כזאת קצת יותר קשה לסרב.

בואו הביתה עם פרחים ללא כל סיבה מיוחדת

אין מה להסביר או לפרט, הגיעו הביתה עם זר פרחים – פעולה שמראה שחשבתם על בת זוגכם גם ובמיוחד אחרי יום עבודה עמוס ולחוץ ביותר.

כשאתם נכנסים הביתה אמרו שלום ותנו לבן הזוג נשיקה – בנאלי? חשבו שנית

זוגות רבים, אחרי שנים בודדות בלבד, נכנסים אל הבית אפילו מבלי להקדיש שנייה כדי להגיד שלום. עצרו לרגע לפני הדלת, נשמו והיכנסו אל הבית עם חיוך וברכת ש-לום (במידה ואף אחד אינו ישן ועשוי להתעורר) הצמידו נשיקה קלה על לחיו/ה של בן/ת הזוג, זה יותר טוב מכל פרח או תכשיט.

האם ישנה סיבה מיוחדת לפרידות המרובות שגודשות את העולם המערבי? האם ישנה דרך למזער אותן? אם רובנו ניקח את נושא הזוגיות שלנו כאחד הנושאים החשובים ביותר בסדרי העדיפות שלנו סביר להניח שהתשובה תהיה חיובית, רק אם נוותר על האגו שלנו, פה קבור הכלב ושם טמון הקסם והפתרון, ולמעשה, זהו עצם העניין!