גירושין בישראל

בחירת עורך דין

מהי שאלת מיליון הדולר בכל הקשור להליכי גירושין? האם זהו הכסף שתקבלו בסופו של דבר? הזמן שיעבור עד שכל העניינים ייפתרו? הסבל שייחסך מכם לאורך התהליך? ברוב המקרים, את כל אלו יקבע עורך דין לגירושין. לכן, שאלת מיליון הדולר היא בדרך כלל איזה עורך דין ייצג אתכם בהליך הזה, אם בכלל.

האם לשכור את שירותיו של עורך דין לגירושין?

זו בהחלט צריכה להיות השאלה הראשונה. לא תמיד עורכי דין לגירושין הם עניין שהוא בגדר חובה. לעיתים, אנשים שוכרים את השירות הזה פשוט משום שהבינו כי כך נהוג, ולא משום שהחליטו שהם זקוקים לו.

אם בני הזוג הסכימו על גירושין ידידותיים, אין להם ילדים משותפים או רכוש משותף רב, הם בהחלט יכולים לפתור את העניין בעצמם. עורכי דין לגירושין, במקרה הזה, יכולים להועיל רק לגיבוש של הסכם גירושין, אותו קשה לגבש לבד.

מתי כדאי לשכור עורך דין לגירושין לתהליך כולו?

כאשר מדובר בגירושין סבוכים, מורכבים, שמתפתחים לסכסוך לא קל, עורך דין יסייע כבר מהשלבים הראשונים. אם לצד אחד יש עורך דין, הצד השני יהיה כמעט תמיד חייב לשכור אחד משלו, כדי להתגונן מפני התביעות והדרישות של הצד השני.

עורך דין לגירושין מהסוג המקצועי, יסייע מאוד בפיתרון סכסוכים ובעיות מבחינת אותו אדם ששכר את שירותיו. ובמקרי גירושים רבים, העניין סבוך כל כך, עד שלאדם המתגרש אין מושג עד כמה כל פרט חשוב.

עורך דין יקר ומנוסה הוא עורך דין טוב? לא תמיד!

זו הטעות שעושים רבים: הם בוחרים את העורך דין שיי?צג אותם לפי כמות השנים בתחום והמחיר שיקבע לגבי התהליך. הגיע הזמן לשים סוף לגישה הזו: ישנם עורכי דין לגירושין עם ניסיון רב בתחום, אך בשל כך הם גם מקובעים וחסרי מעוף. בנוסף, עורכי דין רבים קובעים את המחיר על פי הלקוח, כלומר - האם הוא בעל אמצעים או לא.

לכן, שני הקריטריונים הללו צריכים להוות שיקול בהחלטה, אך לא להפוך לגורם המכריע. זכרו: כמדובר בגירושין, אתם זקוקים לאדם מקצועי באמת. לא כל עורך דין לגירושין שמציע סכומי עתק ללקוחותיו, הוא מה שאתם צריכים. דבר חשוב נוסף: עורך דין שמבקש תשלום על פגישת ההיכרות, הוא עורך דין שאתם צריכים לוותר עליו מראש.

בחר עורך דין לגירושין על פי הפירמה

בשנים האחרונות הולכת ורווחת בארץ השיטה האמריקאית – 'הפירמה'. במה מדובר? יותר ויותר לקוחות בוחרים עורכי דין לגירושין לפי המשרד בו הם עובדים, גודלו ונפח העבודה בו. ובבחירה הזו יש הרבה מאוד הגיון.

פירמה שיש לה סניפים ברחבי הארץ ופועלים בה מספר עורכי דין בענייני גירושין, היא ככל הנראה פירמה מוצלחת - אחרת לא הייתה כל כך גדולה - וכזו שיכולה להציע לך יחס אישי (משום שהיא מחזיקה בכוח אדם רב).

בנוסף, פירמות גדולות לא מעסיקות רק עורכי דין לגירושין, אלא גם כאלו שמתעסקים בתחומים אחרים. גירושים, כך ידוע לכל אחד, נוגעים גם לתחומים אחרים כמו פלילים, עבודה, כספים ומקרקעין. לפירמה גדולה יש משאבים רבים ויכולת תמרון גדולה יותר, מה שיסייע לכל לקוח לקבל את הפיתרון המהיר והטוב ביותר.

והכי חשוב: טיפול צמוד

אין ספק כי כל אדם שנמצא בעיצומו של הליך גירושין זקוק לתמיכה וסיוע בכל צעד, כשהכוונה כאן היא לא רק לעזרה מהקרובים לו ביותר. אדם שהחליט להתגרש זקוק גם לייעוץ מקצועי ולעזרה מתחילת התהליך, מידיו של עורך דין מקצועי.