גירושין בישראל

גירושין בהריון

שמרית ואיתן נישאו לפני חודשים ספורים לאחר היכרות חפוזה של מספר חודשים, ועתה פניהם לגירושין. הסיבה לנישואין הייתה כניסתה של שמרית להריון לא מתוכנן. הסיבה לגירושין בהריון אינה ברורה, אולם שני בני הזוג משוכנעים כי רק גירושין מהירים יצילו אותם מהתמוטטות עצבים. הוריו של איתן עשו כל שביכולתם לשכנע את שמרית לבצע הפלה, ואת בנם למנוע גירושין בהריון, אך דבר לא הועיל. עתה הם תומכים נלהבים בגירושין מהירים.

עוד בטרם יבשה הדיו על הכתובה החלו מחלוקות קשות בין בני הזוג הצעיר, ואיומי גירושין נשמעו בכל ריב פעוט. לא הועיל המטפל הזוגי ששכרו – גם הוא המליץ על גירושין מיידיים חרף העובדה שמדובר בגירושין בהריון. העסק פשוט לא עבד. גירושין נראו כפתרון יחיד לבעיה. תוך זמן קצר שמרית עזבה לבית הוריה ואיתן לבית הוריו. שניהם פנו לייעוץ אצל עורכי דין לגירושין.

שיחות הייעוץ הם הבינו כי פתיחת תיק גירושין בבית הדין הרבני, לא תביא לסיום הדברים בגירושין מהירים. הרכבים רבים של דיינים בבתי הדין הרבניים נוטים שלא לאשר גירושין בהריון באופן מיידי מטעמים שונים.

בבסיס נטייה זו עומדת גישה לפיה קיים סיכוי שהצטרפות צלע שלישית למשפחה תוביל את בני הזוג לשקול ביתר כובד ראש סיום קשר הנישואין בגירושין חפוזים.

יש דיינים הסבורים כי המתיחות הנלווית להריון, כתוצאה מההורמונים הגואים בעת זו, ובמיוחד כשעוסקים בהריון ראשון ובזוג צעיר עשויה לפוג. מטעם זה אין למהר אין למהר לפסוק גירושין בהריון, ולפרק בחופזה בית בישראל.

בתביעת גירושין בהריון ינסו הדיינים להפנותכם, ליועצת של בית הדין, או לרב, שינסה לפשר בניכם, כדי להשיג שלום בית, ולמנוע את הגירושין

שיתוף פעולה עם הצעות בית הדין, לפחות למראית עיין, הוא חשוב מאד בשלב זה. גם אם אתם נחושים להתגרש, רצוי ללכת במסלולים המותווים על ידי הדיינים. אם הם אכן יתרשמו שניסיתם ועדיין הדברים לא צלחו, הדרך לגירושין בהריון תהיה סלולה עבורכם.