גירושין בישראל

איך רשלנות רפואית יכולה לדרדר זוגיות לפרדה?

אין ספק, לא מעט זוגות יתקשו מאוד לקום על הרגליים לאחר שרשלנות רפואית הביאה אותם לפרידה. ומלכתחילה, הרשלנות הרפואית יכולה להוביל לבעיות שונות במערכת היחסים ובתא המשפחתי של המטופלים. בואו נבין כיצד מתמודדים עם בעיה מהסוג הזה. רשלנות רפואית היא גורם שכיח להידרדרות מערכת היחסים. מצב זה יכול לגרום לפרידה מבני זוג, למצב בו הילדים מתרחקים, הורים ובני משפחה אחרים נפרדים ועוד. בחלק מהמקרים, הנפגע גם עלול להרגיש שהרופא הרשלן הפר את אמונו, והדבר עלול להוביל לתחושות של כעס ובגידה. לא פעם, תחושות הכעס והבגידה יוצאות האחד על השני, בין בני הזוג. ומעבר לכך, פציעה שנגרמת כתוצאה מרשלנות רפואית יכולה להוביל למצב בו האדם מתקשה לתפקד, מה שעלול להעיב מאוד על הקשר הזוגי.

כיצד רשלנות רפואית מדרדרת יחסים זוגיים? 

רשלנות רפואית עלולה להוביל למצב בריאותי רע, שעלול לדרדר משמעותית את מערכת היחסים. לדוגמה, לפעמים קורה שבני הזוג לא רוצים לחיות יותר עם האדם שנמצא במצב בריאותי רע, מה שכמובן עשוי להוביל במהרה לפרדה. בסופו של דבר, לרשלנות רפואית יכולה להיות השפעה חמורה על מערכת היחסים של בני זוג. זוגות צריכים להיות מודעים לדרכים השונות שבהן רשלנות רפואית עלולה לדרדר את מערכת היחסים ביניהם, וכיצד הם יכולים לעבוד יחד כדי להתמודד איתה. בשורה התחתונה, תחושת ה"ביחד" יכולה מאוד להיפגע, מה שעשוי להצריך טיפול זוגי. 

לשקול לקבל טיפול אישי או זוגי 

מערכות יחסים זה הדבר הכי יקר בעולם. לחלוק את החיים עם מישהו שהוא לא רק בן הזוג שלכם אלא גם החבר הכי טוב שלכם, זאת ברכה. וזה דורש הרבה מאמץ. כדי לשמור על הקשר הזה ולגרום לו לעבוד, במקרים רבים צריך להגיע לטיפול זוגי. וכשמשהו משתבש, כמו רשלנות רפואית, ואחד מבני הזוג סובל מפציעות או מחלות חמורות בגלל חוסר טיפול, יהיה כדאי לקבל טיפול מסוג מעט שונה. קודם כל, יהיה כדאי לעבור טיפול פסיכולוגי אישי כדי להבין איך להתמודד עם הטראומה. שנית, הטיפול הזוגי יכול מאוד לעזור לקשרים זוגיים, לעזור לבנות את מערכת האמון מחדש. 

להבין את הפרספקטיבה של בני הזוג 

רשלנות רפואית עלולה להוביל לטראומה רגשית, כמו גם לפציעות פיזיות עבור אדם. באופן די נפוץ, הפציעה עשויה להשפיע לרעה על מערכת היחסים עם בני זוג. חשוב ששני בני הזוג יבינו את נקודת המבט אחד של השני, על מנת לשמור על הקשר גם אם אחד מהם נפגע מרשלנות רפואית. ואנחנו מדברים על הפרספקטיבה של 2 בני הזוג. מצד אחד, האדם הבריא צריך להבין את האדם השני במערכת היחסים שנפגע כתוצאה מרשלנות רפואית. מצד שני, האדם הפגוע מהרשלנות צריך להבין את הקשיים ונקודת מבטם של בני הזוג שנשארו בריאים. כך יוצאים הבנה ואיזון בריא ונכון במערכת היחסים.

להתייעצות עם משרד עורכי דין לענייני רשלנות רפואית הקליקו פה