גירושין בישראל

אסטרטגיית גירושין - בחירת עורך דין גירושין

תיק גירושין אינו נגמר בהכרח בפסק דין. לעתים העימות מסתיים בהשגת הסכם גירושין. שם המשחק הוא מי רוצה יותר להתגרש. למי גירושין זו הבעיה הדחופה. בדרך כלל זה הצד שנשבר ראשון, ומקבל עליו תנאי גירושין אותם יכתיב הצד הפחות לחוץ.

מה לעשות כדי לא להיות הצד שנשבר, מוותר ונכנע? לתכנן. לבנות אסטרטגיית גירושין. אם יש לכם אסטרטגיית גירושין חכמה, תבטיחו לעצמכם שליטה וניהול בתהליך, על פי רצונכם.

בניית אסטרטגיית גירושין

הדבר החשוב ביותר בעת בניית אסטרטגיית גירושין הוא לא לעשות זאת בעצמכם. אתם מעורבים בנושא בצורה רגשית, שעלולה לפגום בשיקול דעתכם. אסטרטגיית גירושין נכונה תאפשר לכם להתמודד עם התהליך בצורה רגועה יותר, ולכן חשוב לתכננה בעזרת איש מקצוע, כלומר עורך דין המתמחה בענייני גירושין.

בחירת עורך דין מנצח

טיפול משפטי בנושאי דורש מיומנות ונסיון. ישנם עורכי דין רבים הפועלים בתחום דיני המשפחה, אך לא כל עורך דין יהיה בעל המומחיות הנדרשת על מנת לייצג אתכם בצורה המקצועית ביותר.

בחירת עורך דין היא תהליך חשוב ביותר, מאחר ותהליך גירושין הוא תהליך ארוך, ולכן עורך דין אותו תבחרו ילווה אתכם לאורך דרך ארוכה. לכל אורך התהליך עלולים להיווצר התפתחויות וסיבוכים בלתי צפויים, ולכן עורכי דין רבים עשויים להתברר כבחירה לא מתאימה, מאחר ולא יהיו להם הכלים להתמודד עם אותן בעיות בדרך.

חשוב מאד כי תהיו מעורכים בכל ההחלטות והפעולות בהן ינקוט עורך הדין שלכם, על מנת שלא תהיו מופתעים בשלב מאוחר מדי. לצערנו, עורכי דין רבים נוהגים לבצע פעולות ללא עדכון שוטף של לקוחותיהם. אתם כלקוחות זכאים לקבל תשובות באשר להתפתחות בבית המשפט, לרבות קבלת מידע בדבר טענות הצד שכנגד. אין סיבה כי את התהליך ינהלו עורכי דין בלי לשתף אתכם בכל מהלך קבלת ההחלטות. זכותכם לקבל מעורך הדין שלכם את כל המידע הנדרש על מנת לקבל את ההחלטות המתאימות לכם, ולבחור דרך פעולה גם אם היא לא מומלצת על ידי עורכי דין כאלה ואחרים.

חשוב לזכור - הליך גירושין הוא תהליך אותו אתם עוברים - הוא לא תהליך של עורכי הדין!

במקביל, חשוב כי תעדכנו את עורך הדין שלכם בכל מידע שעלול להיות משמעותי במהלך הליך הגירושין שלכם. גם עורכי דין מעולים יכשלו בתפקידם אם תסתירו מהם פרטי מידע משמעותיים, העלולים להתגלות במפתיע במהלך הליך הגירושין. גם פרטים הנראים לכם שוליים עשויים להפוך לפרטים מרכזיים בידי עורך דין מנוסה, ולכן כדאי שתשאירו את ההחלטות לגבי רמת החשיבות של כל פרט למי שמנוסה בקבלת החלטות מסוג זה.

עיתוי בחירת עורכי דין

כפי שציינו קודם, הליך גירושין הוא לעיתים קרובות תהליך ארוך וסבוך. עם זאת, הכנה נכונה מצדכם יכולה לסייע לקיצור התהליך ולהפיכתו לקל הרבה יותר. עורך דין טוב יוכל להכין אתכם לשלבים המכריעים על ידי איסוף המידע והכנת הקרקע עוד כשהתהליך בתחילתו. לפיכך, חשוב לבחור עורך דין כבר כאשר אתם בתחילת התהליך, ולא להמתין עד לרגע האחרון.


איך מתחילים


הקדמת בן הזוג


צעדים ראשונים


עצירת תהליך


מלכודות גירושין


עצות ממביני דבר


בחירת עורך דין


מציאת עורך דין גירושין ברשת


איך כדאי להתכונן בעסק שלכם לתהליך כלכלי של גירושים?

לא מעט בעלי עסקים שואלים כיצד להתנהל נכון עסקית כאשר יש גירושין על הפרק. מה לקחת בחשבון בתהליך גירושין בהיבט העסקי? כיצד ייעוץ יסייע לכם? לכל המידע >>


מתגרשים? היערכות תקציבית