גירושין בישראל

הטרדות מצד הגרוש - מה עושים?

למרבה הצער המציאות במדינת ישראל מוכיחה כי האלימות נגד נשים עודנה מרימה את ראשה, ואיננה זוכה לעתים קרובות אל ההתייחסות הנדרשת מצד הגורמים הנדרשים לכך. על אף כל זאת, עומדת לזכותו של כל אדם, ובמקרים רבים אלו נשים גרושות, היכולת להוציא צו למניעת הטרדה מאיימת, וזאת במקרים ובהם הבעל הגרוש או המיועד להתגרש מהווה איום ישיר עליהן או על ילדיהם המשותפים.

הצו להטרדה מאיימת יכול להתקיים כאשר ישנן נסיבות ברורות ובמסגרתן עולה הבסיס כי הגרוש מטריד ומאיים על שלוותה של האישה. איום מסוג זה איננו מתבטא רק באלימות, וביכולתו לעטות על עצמו מסכות רבות לרבות הטרדות בעלות אופי מיני, מארבים ומעשי 'בילוש' כאלו ואחרים הכוללים מעקבים, יצירת קשר חוזרת ונשנית על אף שהיא איננה רצויה ועוד.

כיצד ניתן להגיש את הצו?

את הצו ניתן לבקש מבית המשפט, כאשר בסמכותה של הערכאה המשפטית היא לספק את הצו באופן מידי לעתים, ואף ללא כל נוכחותו של הצד שנטען כנגדו כי הוא מהווה איום.

חשוב לציין כי בתי המשפט נוהגים לבחון את הנושא בקפידה יתרה, וכאשר מדובר בבן זוג החי יחד עם בת זוגתו בביתם המשותף, הרי שהדבר לעתים קרובות יצריך בדיקה מקיפה ומעמיקה אף יותר. במקרים ובהם בן הזוג או הגרוש איננו חי במשותף יחד עם זוגתו / גרושתו, הרי שבית המשפט לרוב ייטה להוציא את הצו באופן מידי וללא דיחוי.

לאחר מכן, יתבקשו הצדדים להתכנס על מנת שיבדקו הנסיבות שבגינן הוצא הצו, וייבחנו הצעדים הבאים.

עד כמה הצו הוא מידי?

צו ההרחקה לאור ההטרדה המאיימת יכול להתקבל בתוך זמן קצר, ולעתים קרובות המבקשים את הצו אשר באמת חווים דחיפות ואיום ישיר עליהם, יקבלו אותו לאחר דיון בבית המשפט תוך שהם ממתינים מחוץ לאולם עד לקבלת ההחלטה.

מומלץ עם זאת להיערך אל הנושא עם עורך דין המתמחה בתחום, וזאת כדי להבטיח את הוצאתו של הצו באופן המהיר ביותר, ותוך הגשת בקשה סדורה וברורה המסבירה את הנסיבות המדוברות.

עם איזה עו"ד נהוג להתייעץ בנושא?

עורך הדין שילווה את הנושא לרוב יהיה עורך דין המתמחה בדיני המשפחה והגירושין, זאת כיוון שמדובר לעתים קרובות בצו המתקבל כנגד בן משפחה, ובאופן פרטני יותר בן או בת זוג.

עם זאת, חשוב לציין שכאשר מדובר בצו הרחקה לאור הטרדה מאיימת המתקבל כנגד גורמים אחרים שאינם קרובי משפחה, הרי שניתן גם להיעזר בשירותיהם של עורכי דין נוספים, כגון עורך דין פלילי.

נוכחותו של איש מקצוע בעל ידע ובקיאות משפטית, בהחלט יכולה לתרום להליך מהיר ויעיל.

בכל שאלה והתייעצות בנושאים משפטיים הנוגעים לתא המשפחתי, הרי שהינכם מוזמנים להשאיר לנו פניה באתר לצורך קבלת מידע משפטי והכוונה נוספים.