גירושין בישראל

החלטתם להתגרש? מדריך משכנתא למתגרשים

המדריך למתגרש – כל מה שצריך לדעת על המשכנתא

המון זוגות בישראל מתגרשים והאחוזים בישראל עולים מדי שנה. שאלתם את עצמכם מה יקרה ביום שהזוגיות לא תהיה כפי שהיא הייתה? שתחליטו להפריד כוחות ולהתגרש . מה עושים עם המשכנתא - ההלוואה לאחר גירושין? איך מתחלקים בהחזר החודשי? כל זאת ועוד בכתבה הכנו לכם את המדריך למתגרשים שתוכלו לקבל את כל התשובות לשאלות שלכם.

התגרשתם? בדקו מה עם המשכנתא

במידה ואחד מבני הזוג עוזב את הבית לאחר הגירושין, אין זה אומר שהוא מחוייב לשלם את החלק שלו לאחר שעזב את הבית .

תשלום המשכנתא מתבסס על הכרעה משפטית או הסכם גירושין, בני הזוג צריכים להמשיך לשלם את ההחזרים החודשיים לבנק ולשלם את המשכנתא שלקחו (על פי קביעת בית המשפט)

לעומת זאת, לא כל גירושין בני הזוג מסכמים ומכבדים את כל ההסכמים. במקרה כזה כדאי להתייעץ עם עורך דין לענייני גירושין מתמחה במשכנתאות .

לבני הזוג שלא מסכמים יש כמה אפשרויות :

  • יש לבני הזוג אפשרות למכור את הדירה לצד שלישי כדי לפרוע את המשכנתא

  • אחד מבני הזוג יעביר את החלק שלו בדירה לבן הזוג השני ולקזז את סכום הדירה והרכוש והכסף יתחלקו בין בני הזוג . לדוגמא - אם האישה יצאה מהדירה עוברת התחייבות לתשלומי המשכנתא לגבר. לאחר שקיבל מהגרושה שלו את הכסף מהחלק שלה .

בני הזוג צריכים לוודא שיהיה לילדים היכן לגור לאחר הגירושין. בעקבות זאת בית המשפט מחוייב לעקב את המכירה של אותה דירה של בני הזוג עד שימצא פיתרון לילדים. הילדים לפני הכל ! עד שימצא פיתרון הגון לילדים לא ניתן למכור את הדירה!.

איך ניתן להוזיל את העליות המשכנתא? ניתן להיעזר מחשבון משכנתא

עורך דין יכול לעזור לבני הזוג להגיע להסכמה לגבי התנאים לתשלום המשכנתא אך לא יוכל לעזור להם

להוזיל עלויות בתשלומים - האם כדאי למחזר את המשכנתא? במידה ובני הזוג קנו את הדירה ב2015 למשל ומחזירים בממוצע 4000 ש"ח בחודש ולקחו ריבית של פריים 2% ריבית היום במשק היא 1.6% , קיים פער של 0.4% שניתן למחזר ולהוזיל את העליות של המשכנתא .

בני הזוג יכולים לחשב במחשבון משכנתא להזין את הנתונים של המשכנתא שלהם ולבדוק את הפער בין הריביות מהזמן שהם לקחו משכנתא וכיום. הבדיקה במחשבון משכנתא היא בחינם והיא יכולה בתור התחלה לתת תמונה רחבה לבני הזוג לפני שהם פוגשים יועץ משכנתאות .