גירושין בישראל

הסכם שלום בית הכולל הסכם גירושין

פרידה בהסכם היא נוחה וקלה יותר מאשר פרידה תוך מריבות ודיונים משפטיים מפרכים. אם החלטתם כי ברצונכם לנסות לשקם את מערכת היחסים בינכם, ולבנות מחדש שלום בית, טוב תעשו אם במקביל תסדירו את התנאים למקרה שבו נסיון השיקום יכשל. הגעה להסכם בעת ששורר שלום (יחסי...) בין בני הזוג עדיפה על הסכם כפוי המושג בין כותלי בית המשפט או בית הדין.

הכנת הסכם מראש הכולל הסכם שלום בית ובמקביל הסכם גירושין יאפשר לכם לנסות להחזיר את נישואיכם אל ימיהם הטובים, תוך הכנה למקרה שנסיון זה לא יצליח. הסכם מסוג זה נקרא הסכם שלום בית הכולל הסכם גירושין.

יתרונו של הסכם משולב

היתרון העיקרי בהסכם משולב (הסכם שלום בית עם הסכם גירושין) הוא בניטרול האינטרס של הצדדים לרוץ אל בית המשפט או בית הדין כדי לקבל יתרון (מירוץ סמכויות או יתרון אחר), כך שניתן יהיה להקדיש את כל המאמץ לנושא הפיוס.

בנוסף, ההסכם מאפשר לבני הזוג להגיע להסכמות לגבי המצב במידה והליך שלום הבית לא ישא פרי, כאשר ההסכמות נעשות ביישוב הדעת, ולא במסגרת סערת רגשות.

היתרון השלישי הוא החסכון בדיונים והוצאות על עורכי דין.

אישור הסכם משולב

בדומה להסכם שלום בית ובדומה להסכם גירושין, את ההסכם המשולב יש לאשר במסגרת בית משפט, אז הוא מקבל תוקף של פסק דין. הסכם שלא אושר כדין, תוקפו מוטל בספק.