גירושין - עורכי דין גירושין - עורכי דין

גירושין בישראל: ילדים


ילדים הם פעמים רבות הקורבן האמיתי של גירושין של הוריהם. הסיכסוך המתחולל סביבם לא תמיד ברור להם, עד כי ילדים לעיתים אף רואים עצמם כאחראים לפרידת הוריהם. במקרים קיצוניים יהפכו הילדים לכלי נשק במלחמת גירושין של הוריהם.

החזקת ילדים

הסכסוך הבסיסי ביותר בין הורים בעת גירושין הוא על נושא משמורת ילדים, כלומר מי מבני הזוג יזכה להחזיק את הילדים. לעיתים יקבע הנושא בהסכמה, ולעיתים במסגרת הכרעה שיפוטית, אך כמעט תמיד יהיה נושא זה טעון ובעייתי.

הסדרי ראייה

שמירת הקשר בין ההורה שלא קיבל חזקה על הילדים נעשית באמצעות הסדרי ראייה. קביעת הסדרי ראייה הוגנים יאפשרו את שמירת הקשר בין הילד לשני הוריו, תוך בניית מרכז חיים לילד כך שלא יטלטל בין הוריו.

מזונות ילדים

גם נושא מזונות ילדים הופך בגירושין רבים למוקש סכסוך מרכזי. מזונות ילדים מהווים נטל כלכלי כבד על כתפי ההורים, ולכן הוויכוחים על גובהם הופכים למרים וקשים.

W3C Validation המידע באתר הוא כללי, ואינו מתיימר להיות תחליף לייעוץ משפטי. כל שימוש בו הוא אך על אחריותך. מידע משפטי מעמיק יותר מצוי באתרים כגון האתר של חברת עורכי דין לגירושין עזריאלנט ואחרים. בכל מקרה ראוי להתייעץ עם עורכי דין מומחים בנושאי גירושין.


  גירושין / גט
  שלום בית
  ילדים
  אלימות במשפחה
  דמי מזונות
  רכוש וממון
  בתי דין / משפט
  עגינות
  סעדים זמניים
  בגידה
  אסטרטגיית גירושים