גירושין בישראל

מניעת אלימות

חשוב לזכור כי תחילתה של האלימות לעיתים נראית דבר לא רציני, ועל כן הרבה נשים בוחרות שלא להתלונן, ולמעשה לא לעשות את הצעד הראשון, בבחינת "זה יעבור", "הכל יסתדר". בכך, למעשה, אותן נשים מנציחות את האלימות, והמציאות המצערת מלמדת, כי המצב רק הולך ומחמיר.

לכן, חשוב לזהות אלימות עוד בתחילת הדרך, ולנקוט צעדים לשם מניעת אלימות עוד לפני שהיא מתפתחת למימדי ענק הרסניים ואף לעיתים קטלניים ממש.

אם קיים חשש לאלימות מכל סוג שהוא, אם בן הזוג קנאי בצורה קיצונית, אם הוא מאיים, מקלל, מגדף ומטריד, זה הזמן לעשות את הצעד הראשון, ולפנות לגורמים המקצועיים, למשטרה ולערכאות השיפוטיות שיסייעו בעצירת האלימות.

אם בן הזוג נתקף פרץ אלימות העצה הטובה ביותר היא לא להשיב לו מלחמה שערה אלא להתרחק ולנתק קשר, עד יעבור זעם. אם המצב לא מאפשר הינתקות כדאי לרכך אותו בדברי נועם כדי לנטרל את זעמו. אם גם זה לא ניתן, כדאי פשוט להזעיק משטרה.

אם המצב אקוטי טבעי כמובן שתנקטו בפעולות שונות לשם הגנה עצמית. זכותכם גם להפעיל כוח אבל באופן סביר ומידתי. לא שולפים מייד אקדח ויורים בגלל איומים וצעקות, כשידוע לכם שלצד השני אין נשק. אם נשקפת סכנה מוחשית ומיידית לחיים - נקטו בכל דרך העולה בידכם. כשהמריבה תפוג בדרך כלשהי, זה הזמן לנקוט בצעדים נוספים כגון, בקשה להרחיק את בן הזוג האלים או אף לעוצרו ופנייה מיידית אל עורך דין.